Budovy

Energetický štítek budovy

Štítek energetické náročnosti budovy není totéž, co PENB. Energetické štítky domů hodnotí, jak dobře je objekt tepelně izolovaný. V centru zájmu jsou tedy jen stavebně-energetické vlastnosti konstrukce domu. Posuzuje se kvalita střechy, oken, podlahy a stěn.

Tepelný štítek je součástí energetického průkazu

Energetický štítek obálky budovy nahrazuje dříve užívaný Energetický štítek bytových domů. Podle nové legislativy tvoří energetický štítek na dům pouze jednu část energetického průkazu. Hodnoty energetického štítku budovy jsou stanoveny na škále od velmi úsporných (A) až po mimořádně nehospodárné (G). Na energetické štítky na budovách tak nově nenarazíte.

Je energetický štítek domu povinný?

Změny v zákoně o hospodaření energií se týkají pouze Průkazu energetické náročnosti budovy. Energetický štítek rodinného domu nebo bytových domů musíte doložit jen při žádosti o přidělení dotace z operačního programu Životní prostředí.

Dají se štítky energetické náročnosti domů pořídit také od nás?

Energetické štítky obálky budov, na jejichž vyhotovení mají oprávnění energetičtí specialisté, v praxi kompletně nahradil Průkaz energetické náročnosti budov, jelikož se jedná pouze o jeho součást. Nabízíme vám celek, tedy PENB.

Požádejte o Průkaz energetické náročnosti bytu jednoduše online, z pohodlí svého domova. Zjistěte cenu PENB hned.

Související témata:

Průkaz energetické náročnosti budovy Operační program Životní prostředí Energetické štítky Typy energetických štítků